نقش میکروارگانیسم ها در حل شدن و رسوب دادن النگوی طلا

به نظر می رسد میکروارگانیسم هایی که قادر به حل شدن و رسوب دادن فعال النگو طلا دخترانه هستند، نقش بزرگ تری در چرخه بیوژئوشیمیایی طلا ایفا می کنند که قبلاً تصور می شد.
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که باکتری‌ها و باستان‌ها در هر مرحله از چرخه بیوژئوشیمیایی طلا، از تشکیل کانی‌سازی اولیه در سیستم‌های گرمابی و زیرسطحی عمیق گرفته تا انحلال، پراکندگی و تغلیظ مجدد آن به‌عنوان طلای ثانویه در شرایط سطحی، دخیل هستند.
بارش کاتالیزور آنزیمی النگو طلا پهن در باکتری های گرمادوست و هایپرترموفیل و باستانی ها (به عنوان مثال، Thermotoga maritime، Pyrobaculum islandicum) مشاهده شده است.
فعالیت آنها منجر به تشکیل سینترهای طلا و نقره در سیستم های چشمه های آب گرم نیوزیلند شد.
باکتری های احیا کننده سولفات (SRB)، به عنوان مثال، Desulfovibrio sp.، ممکن است در تشکیل کانی های سولفید دارای طلا در محیط های عمیق زیر سطحی نقش داشته باشند.
در طول بازه های زمانی زمین شناسی، این ممکن است به شکل گیری ذخایر اقتصادی کمک کند.
النگوی طلا
باکتری های اکسید کننده آهن و گوگرد به تجزیه کانی های سولفید میزبان النگو طلا نازک در مناطق کانی سازی اولیه و آزادسازی طلای مرتبط در این فرآیند معروف هستند.
این باکتری‌ها و سایر باکتری‌ها (مثلاً اکتینوباکتری‌ها) تیوسولفات تولید می‌کنند که به اکسیداسیون طلا و تشکیل مجتمع‌های پایدار و قابل حمل معروف است.
سایر فرآیندهای میکروبی، به عنوان مثال، دفع اسیدهای آمینه و سیانید، ممکن است انحلال طلا را در خاک‌های ریزوسفر و بالای گلدار کنترل کند.
تعدادی از باکتری‌ها و باستان‌ها می‌توانند به طور فعال رسوب کمپلکس‌های النگو طلا سمی (I/III) را کاتالیز کنند. رسوب کاهنده این کمپلکس‌ها ممکن است.
نرخ بقای جمعیت‌های باکتریایی را بهبود بخشد که می‌توانند محیط سلولی فوری را با شناسایی، دفع و کاهش کمپلکس‌های طلا، احتمالاً با استفاده از پمپ‌های جریان ATPase نوع P و همچنین وزیکول‌های غشایی سم‌زدایی کنند.
 • منابع:
  1. The geomicrobiology of gold
 • تبلیغات: 
  1. رنگی که به نام ملکه الیزابت نامگذاری شد
  2. تورهایی که به شما ثروت آفرینی را آموزش می دهد
  3. پرورش کنجد بر روی مریخ برای اولین بار توسط اروپاییان
  4. ترفندهایی برای کسب درآمد که تا به حال به آن فکر نکرده اید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.